Sosyal Bilimler, Danışmanlık ve Web Tasarım

Selam! Bendeniz;Talha Dereci

Sosyal Bilimler, Danışmanlık ve Web Tasarım

BAKIŞ

Okur, Danışman, Web Tasarımcı ve Her Daim Öteki.

Sosyoloji özelinde olmak üzere sosyal bilimler alanında okumalar yapıyorum. Uzunca bir süredir, dijital ve geleneksel yayıncılık alanlarında çalışıyorum. 2006 yılından beri bireysel ve kurumsal web tasarımı ve dijital medya danışmanlığı yapıyorum. Bunun yanı sıra akademik bir derginin genel yayın yönetmenliğini sürdürüyorum, artakalan zamanlarda akademik sempozyum ve sosyal bilim atölyeleri ile ilgileniyorum.

Rutin bir hakkında metni için buraya, mesele olarak bakılabilecek bir hakkında metni için buraya göz atılabilir.

Ad - Soyad: Talha Dereci
Doğum Tarihi: 21 Haziran 1990
E-Posta: hello@talhadereci.org
GSM: +90 [532] 491 6427
Çalışma Tercihi: Freelance

YETENEKLER

90%
60%
80%
80%
85%

DENEYİMLER

Danışman ve Eğitmen — Medya Akademi

[ 05/2018 — Devam ]

2013 yılında Bursa'da kurulan Medya Akademi, dijital pazarlama, sosyal medya ve internet haberciliği alanlarında yayınlar yaparak, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Bursa'nın ardından İstanbul'da faaliyet gösteren Medya Akademi, Mayıs 2018'de Ankara Ofisini açtı. 5 yılı aşkın deneyimi ve yüksek müşteri memnuniyetiyle tüm Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Türk şirketlerine danışmanlık hizmetleri sunmaya devam eden Medya Akademi’de eğitmenlik ve danışmanlık yapmak.

Kurumsal İletişim Danışmanlığı — Kırmızı Yayınları

[ 04/2018 — Devam ]

Opus Kültür Sanat'ın markası, İstanbul merkezli Kırmızı Yayınları'nın sosyal medya ve web site editörlüğünü yürütmek, kurumsal iletişim alanında danışmanlığını yapmak.

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü — Epokhé Sosyal Bilimler Dergisi

[ 12/2017 — Devam ]

Epokhé Sosyal Bilimler Dergisi, yıllık yayımlanan, akademik, hakemli dergidir. Epokhé Sosyal Bilimler Dergisi, TÜBİTAK ULAKBİM çatısı altında, Türkiye’de yayımlanan akademik dergiler için elektronik ortamda barındırma hizmeti sunan Dergi Park Akademik’te yer almaktadır. Söz konusu derginin kurucu olmak, genel yayın yönetmenliğini yürütmek, her sayı için gerekli hakem listesini belirlemek, yayımlanacak makaleleri ve hakem denetim sürecini yürütmek.

Danışman ve Editör — Akademik Website

[ 09/2017 — Devam ]

Dijital Dünya, Yeni Medya ve Erişilebilir Akademi mottosuyla akademisyenlere, araştırmacılara ve yayınevlerine özel web tasarım ve kurumsal danışmanlık hizmeti vermek.

Kurumsal İletişim Danışmanlığı — Doğu Batı Yayınları

[ 08/2017 — Devam ]

Düşünce Teşekkür Eder sloganıyla yayın hayatını sürdüren Ankara merkezli Doğu Batı Yayınları'nın sosyal medya ve web site editörlüğünü yürütmek, kurumsal iletişim alanında danışmanlığını yapmak ve yayınevinin ülke çapında gerçekleştirilen kitap fuarlarına yayınevi yetkilisi olarak katılması.

Kurumsal İletişim Danışmanlığı — Tekin Yayınevi

[ 11/2017 — Devam ]

Okumak Gerçeğe Ulaştırır sloganıyla yayın hayatını sürdüren İstanbul merkezli 1962 kuruluş tarihli Tekin Yayınevi'nin web site editörlüğünü yürütmek, kurumsal iletişim alanında danışmanlığını yapmak.

Kurumsal İletişim Danışmanlığı — Heretik Yayıncılık

[ 03/2016 — 02/2018 ]

Eleştiri Çatlaklardan Sızar sloganıyla yayın hayatını sürdüren Ankara merkezli Heretik Yayınevi'nin sosyal medya ve web site editörlüğünü yürütmek, kurumsal iletişim alanında danışmanlığını yapmak ve yayınevi kitapları için redaktörlük yapmak.

Genel Yayın Yönetmeni — sosyalbilimler.org

[ 08/2015 — Devam ]

Kayda Değer Akademik Metinler mottosuyla 10 Ağustos 2015 tarihinde yayın hayatına başlayan sosyalbilimler.org, sosyal bilimler alanında çalışma yürüten her bireyin yararlanmasına veya katkı sunmasına açık akademik bir web sitedir. Söz konusu web sitenin kurucusu olmak, genel yayın yönetmenliğini yapmak, içerik üretimini sağlamak, akademik sempozyum ve etkinlikler gerçekleştirmek.

EĞİTİM

Yüksek Lisans — Kütahya Dumlupınar Üniversitesi

[2015-2019]

Sosyoloji: Programın amacı temel sosyoloji disiplinlerinin ana kavram ve sorunlarına ilişkin bilgileri tarihsel ve sistematik çerçevede edinmiş olan; alanında edindiği bilgileri insan, toplum ve dünya sorunlarını açıklamada, yorumlamada ve bu sorunlara çözüm önerileri getirmede kullanabilen; yeni düşüncelere açık; çağın sorunlarını görebilen ve tartışabilen; çağın sorunlarına çözümler üreten; düşüncesini doğru, açık ve anlaşılır bir anlatımla sözlü ve yazılı olarak aktarabilen sosyologlar yetiştirmektir. Yüksek lisansımı, Hülya Yüksel danışmanlığında "İkibinli Yıllarda Türkiye'de Popüler Kültürün Yeni Biçimleri: Edebiyat Dergileri Üzerine Bir Değerlendirme" başlıklı tez ile 2019 yılında tamamlayacağım.

Lisans — Karadeniz Teknik Üniversitesi

[2007-2011]

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri: Programın amacı, çalışma yaşamını sosyal politika, hukuk, ekonomi, sosyoloji, psikoloji ve yönetim gibi sosyal bilimlerin çeşitli disiplinleri ışığında incelemeyi ve bu kapsamda eğitim ve öğretim sunmayı amaçlamaktadır. Lisansımı, Ali Cengiz Köseoğlu danışmanlığında "Türk İş Hukukunda Geçerli Nedenle Fesih Kavramı ve Geçerli Nedenle Feshin Sebepleri" başlıklı tez ile tamamladım.